Rehber - Rogue Sınıfı | Oyuncu Rehberim

Rehber Rogue Sınıfı

AdmiN

Pro GameR
Yönetici
13 Eyl 2019
90
0
6
İstanbul
www.mustafaakyuz.com.tr


El Morad'da özel bir eğitime tabi tutulan rogue sınıfıdır. Karus Priest ve Mage sınıfı gibi fiziksel olarak güçsüz olan düşmanlarını tek seferde öldürebilmeleri için eğitilirler ve düşman tarafından fark edilseler bile, kendilerini gizleyebilecek üstün yeteneklere sahiptirler. Bu sınıf bıçakların haricinde, ok da kullanabilir.


Dönüştükleri

Ranger: Av tekniklerini savaşta kullanırlar. Hayvanları takip etmede kullandıkları taktikleri ile düşmanlarını takip edebilir ya da gizlenerek düşmanlarını analiz ettikten sonra, ani saldırılar düzenleyerek ölümcül hasarlar verebilirler.

Kasar Hood: Sahip oldukları üstün refleks ve çeviklikleri ile hiç bir zaman düşmanları tarafından yakalanmamış, en yüksek hıza sahip sınıftır. Ardı arkası kesilmeyen ataklarda ustalaşmışlardır ve düşmanlarını tek seferde öldürmektense, çıldırtarak yavaş yavaş öldürürler.

El Morad'a kin besleyen Ardreamdeki bir Rogue hanedanından olan ve kara kan soyundan gelen Zigenon 412 yılında doğdu. Pathosun mühürlenmesinden sonra Ardream bir lanetle kaplanmıştı ve bu lanetden dolayı Ardreamde doğan her bebek Orc olarak dünyaya geliyordu. Zigenon da bunlardan biriydi. 430 yılında Zigenon, Orcları kölelikten kurtardı ve Karus ismini verdiği ülkeyi kurdu. Tuarek hanedanından en saf ruha sahip olan Karus Rogue'ları zihinsel ve bedensel olarak çok gelişmişler ve bıçak ve ok kullanımında ustalaşmışlardır.


Dönüştükleri

Hunter: Av tekniklerini savaşta kullanırlar. Hayvanları takip etmede kullandıkları taktikleri ile düşmanlarını takip edebilir ya da gizlenerek düşmanlarını analiz ettikten sonra, ani saldırılar düzenleyerek ölümcül hasarlar verebilirler.

Shadow Bane: Düşmanları onların varlığını farketmeden önce soğuk bıçaklarını tadacaklar. Sürekli ve hızlı şekilde yaptıkları ataklara düşmanlarının karşı koyabilmesi neredeyse imkansızdır.Rogue sınıfı, diğer sınıflarında birçok özelliğini kendisinde barındırır. Kendini iyileştirme, saldırı gücünü yükseltme, görünmez düşmanları görebilme, büyücülerin kendilerine yaptıkları hasarları düşürme, üzerlerindeki zarar verici özellikleri kaldırma gibi özel güçleri bulunan, görünmez olabilen, düşmanını kör edebilen, düşmanını yavaşlatabilen, kendi sınıfına ait karakterlerin görünmez olmalarını engelleyebilen ve çok hızlı hareket edebilme kabiliyetine sahip olan bir karakterdir.

Başlangıç için ideal puan dağılımı : DEX-HP


● Lv 10

Çeşitli yaratıklar ile mücadele edip, görevlerinizi yaparak 10. seviyeye ulaştınız. Sınıfınıza göre istediğiniz özellikleri artık seçebilirsiniz. Bunun için Moradon merkezinde bulunan Grand Merchant ile görüşmelisiniz. Grand Merchant’a sağ tıkladığınızda 1st distrubition adlı bölümü seçerek, size özellik seçiminiz için gerekli olan 2 Skill Point verilecektir. Bu puanları K tuşuna basarak kullanabilirsiniz. Bu işlem için 3000 Noah’a ihtiyacınız olacaktır.

Rogue Becerileri: Archery, Assassin, Explore


● Kaleye Gitme Vakti!

35. seviyeye geldikten sonra ise artık Moradon size yetmeyecek ve ırkınıza ait olan kalede yeni görevleriniz açılacaktır. Artık daha güçlü bir sövalye olduğunuza göre daha zor görevlerle ve güçlü yaratıklarla mücadele edebilirsiniz. Moradon merkezinde bulunan Gate üzerinden kendi ırkınızın kalesine gitme vakti. El-Morad iseniz townda bulunan El-Morad Warp Gate’e sağ tıklayın ve El-Morad Castle seçeneğini seçin. Karus iseniz Karus Warp Gate’e sağ tıklayın ve Luferson Castle seçeneğini seçin. Artık kendi ırkınızın kalesinde, karşı ırktan bağımsız şekildesiniz. Unutmayın ki karşı ırk savaşlarda sizin düşmanınızdır.


● Master Görevi

Kalenizdeki görevlerinizi tamamlayıp, birçok yaratıkla mücadele ettiniz ve 60. seviyeye ulaştınız. Artık daha güçlü bir şövalye olmanın zamanı geldi. Bu seviyeye ulaştıktan sonra Master görevini tamamlayarak yeni ve daha güçlü beceriler kullanabileceksiniz. Master Görevini tamamlayabilmek için bulunduğunuz ırkınıza göre Asga / Bellua bölgelerine gitmeniz ve [Secret Agent] Clarence isimli NPC üzerinde bulunan 2nd Job Change görevini tamamlamanız gerekmektedir. Bu görevi tamamlayabilmeniz için Trethonz's Essence, GaruKonga's Essence ve Unstable Kentaraus' Heart parçalarına ihtiyacınız olacaktır. Bu parçaları temin edebilmek için Trethorns, Garukonga ve Centaur Foal yaratıkları ile mücadele etmeniz gerekmektedir. Mücadelenizin sonucunda yaratıkların kutusundan ilgili eşyaları temin edebileceksiniz.

İlgili yaratık ile Kalluga Valley Entrance haritası üzerinde karşılaşabilirsiniz.İlgili yaratık ile Eslant Entrance, Dodo Camp/Raon Camp haritaları üzerinde karşılaşabilirsiniz.İlgili yaratık ile Lunar Valley haritası üzerinde karşılaşabilirsiniz.
Diğer Becerilerin İstediği Materyaller
● Basit Beceriler(Basic)


● Suikastçi Becerileri(Assassin)


● Okçu Becerileri(Archery)


● Yan Beceriler(Explore)


● Geliştirilmiş Beceriler(Master)